کرج چهار راه مصباح 02632209749

پترورزین (هیدروکربن رزین)

خرید و فروش انواع پترورزین شامل پترورزین C9 و پترورزین C5 در بازرگانی نامور

بازرگانی نامور وارد کننده مواد اولیه رنگ رزین و چسب در ایران

اطلاعات تماس :

09121763663 - 09121844692 - 02632209749

پترورزین c5 چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

پترورزین ها یا رزین های هیدروکربنی، دسته ای از پلیمرهای ترموپلاستیک هستند که از هیدروکربن های غیر اشباع به وجود می آیند. یکی از انواع این رزین های هیدروکربنی، پترورزین c5 یا هیدروکربن 5 کربنه است.  این ماده به تنهایی به کار برده نمی شود. بلکه به عنوان تعدیل کننده و همگن کننده در ساخت محصولات مختلف استفاده می شود. در واقع اقتصادی بودن این نوع از پترو رزین ها به همراه پایداری زیادی که به سایر مواد و محصولات می بخشند باعث شده است از آن ها در ساخت و ساز و صنایع مختلف استفاده شود.

در حال حاضر نیز تولید کنندگان زیاد خارجی و ایرانی، مشغول تولید و توزیع پترورزین c5 در بازار هستند. اما کیفیت آن ها در میزان تاثیرشان بسیار نقش دارد.

بازرگانی آوام رزین نامور

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین برندهای پترورزین c5، کسب اطلاع از قیمت ها و نحوه خرید آن ها و سفارش محصولات دیگر مانند پترورزین c9، استون، اروزیل، دی متیل فرمامید، پتاس، تیتانیوم دی اکسید، سیکلوهگزانون، مالئیک انیدرید و پلی وینیل الکل می توانید با شماره 09121763663 تماس بگیرید و با کارشناسان فروش بازرگانی نامور صحبت کنید.

پترورزین c5

خصوصیات و ویژگی های پترو رزین سی 5

این نوع از پترورزین ها ویژگی های منحصر به فردی دارد. به همین دلیل است که در حال حاضر بازار خرید و فروش پترورزین c5 بسیار گسترده شده و رقابت زیادی بین تولید کنندگان و عرضه کنندگان این ماده وجود دارد. برخی از مهمترین آن ها عبارتند از:

·         این ماده شفاف و بدون رنگ و دارای ظاهر گرانول بوده، و نوسانات ماده در آن کم است.

·         خصوصیت سیالی دارد.

·         عملکرد مقاومتی بالایی دارد و غیر قابل اشتعال و مقاوم در برابر آب است.

·         به دلیل انعطاف پذیری و چسبندگی بالا، به راحتی با سایر رزین ها ترکیب می شوند.

·         نقطه ذوب آن ها 90 تا 110 درجه سانتی گراد است.

پایداری حرارتی آن ها کمتر از 8 بوده و ویسکوزیته ذوبشان کمتر از 200 است.

پترورزین c5

مهمترین کاربرد پترورزین c5 در صنایع

به طور کل ویژگی های منحصر به فرد پترورزین c5 باعث شده است خرید و فروش آن ها در کشورهای مختلف بسیار رایج و پر رونق باشد. به طوری که حتی تولید بسیاری از محصولات به وجود آن ها وابسته است. مهمترین کاربرد آن ها در صنایع به شرح زیر می باشد:

  •  به دلیل سیال بودن خوب این ماده، و همچنین بی رنگ بودن آن، پایه مناسبی برای تولید چسب هستند و عملکرد، میزان مقاومت و چسبندگی چسب ها را بهتر می کنند. بنابراین برای تولید چسب مایع، چسب مایع داغ و چسب هایی که به شکل اسپری هستند بسیار مناسب است.
  •  همچنین پترورزین c5 برای تولید رزین های تسمه ای نیز بسیار مناسب است.
  •  همچنین برای تولید رنگ به ویژه رنگ های مربوط به خطوط ترافیکی از آن ها استفاده می شود.

نکات ایمنی پس از خرید پترورزین c5 و استفاده از آن

پترورزین C5 یک ماده کم خطر شیمیایی است. اما به هر حال برای تاثیر بیشتر و مواجهه با خطر کمتر رعایت نکات زیر بسیار مهم است.

  • از آن ها در جای خشک و خنک، با تهویه مناسب و به دور از جرقه و حرارت نگهداری کنید. دما نباید بیشتر از 35 درجه سانتی گراد و رطوبت نباید بیشتر از 85 درصد باشد.
  •  از تنفس کردن بخارات آن خودداری کنید و در صورت بروز این مشکل به هوای باز رفته و نفس بکشید.
  • در صورت تماس با پوست و چشم، به سرعت محل را با آب بشویید. در صورت بلع نیز به پزشک مراجعه کنید.