کرج, بلوار هفت تیر, ساختمان نقشینه 02632762296

دی متیل فرمامید » خرید و فروش دی ام اف

شماره تماس برای اطلاع از قیمت ها

02632762296
09121763663
09121844692

با دی متیل فرمامید و خواص آن بیشتر آشنا شویم

دی متیل فرمامید که به آن دی ام اف ( DMF ) نیز گفته می شود، یک ترکیب آلی به شکل ظاهری مایع است که از جمله مهمترین ترکیبات ارگانیک و یکی از بهترین حلال ها به حساب می آید. این ترکیب بی رنگ و بی بو از کنار هم قرار گرفتن عنصر کربن، عنصر هیدروژن، عنصر نیتروژن و اکسیژن به وجود می آید. آنچه باید بدانید این است که کیفیت این ماده تاثیر مستقیمی بر کیفیت محصولاتی که با آن ساخته می شود دارد. بنابراین باید هنگام خرید دی ام اف باید به کیفیت تولید آن دقت کنید.

در صورت نیاز به اطلاع از قیمت ها و اطلاع از نحوه خرید بهترین برند دی میتل فرمامید و همچنین خرید سایر محصولات مانند انواع پترورزین مانند پترورزین c9 و پترورزین c5، استون، اروزیل، پتاس، تیتانیوم دی اکسید، مونو پروپیلن گلیکول، سیکلوهگزانون، مالئیک انیدرید و پلی وینیل الکل می توانید با شماره 09121763663 تماس بگیرید و با کارشناسان بازرگانی نامور صحبت کنید.

ویژگی و خواص دی ام اف

دی متیل فرمامید یک ماده آلی با خواص و ویژگی های منحصر به فرد است. مهمترین آن ها نیز شامل موارد زیر است:

  • دی ام اف یک ترکیب به شدت واکنش پذیر است به طوری که به سرعت با اسید نیتریک و اسید سولفوریک وارد واکنش می شود. این واکنش باعث بروز گرمای زیاد و حتی انفجار می شود.
  • نقطه جوش دی متیل فرمامید 150 درجه سانتی گراد و نقطه انجماد آن منفی 60 درجه سانتی گراد است.
  • این ماده یکی از بهترین حلال ها با سرعت تبخیر پایین برای واکنش های شیمیایی است. همچنین اختلال پذیری خوبی با آب دارد.

 

دی متیل فرمامید

 

کاربردهای دی متیل فرمامید چیست؟

همانطور که گفته شد، خرید و فروش دی متیل فرمامید به عنوان یکی از بهترین حلال ها بسیار رواج دارد. علاوه بر این در تولید الیاف و پلاستیک اکریلیک نیز بسیار پر کاربرد است و در ساخت دارو نیز از آن به وفور استفاده می شود. اما مهمترین کاربردهای آن عبارت است از:

  • دی ام اف به عنوان یک حلال پیگمنت یا جوهر نفوذی، برای ساخت رزین است.
  • این ماده به عنوان حامل جوهرها و رنگ ها در صنعت چاپ، رنگ آمیزی الیاف و رنگ سازی به کار برده می شود.
  • همچنین خرید و فروش دی ام اف به عنوان برش دهنده رنگ صنعتی نیز بسیار پر کاربرد است.
  • دی ام اف در صنعت چسب نیز جایگاه ویژه ای دارد. 

پس از خرید دی متیل فرمامید و هنگام استفاده از آن چه نکاتی را رعایت کنیم؟

دی متیل فرمامید، یک ترکیب شیمیایی سمی و خطرناک است. تماس آن با پوست، استنشاق و بلع آن باعث عارضه های پوستی، تنگی نفس و حتی سرطان می شود. بنابراین هنگام استفاده و نگهداری از آن باید نکات ایمنی زیر را به کار ببرید:

  • به دلیل اینکه واکنش پذیری بالایی در برابر بازها و اسیدها دارد، محل نگهداری آن ها باید عاری از این مواد باشد. همچنین باید از آن ها در جای خشک و خنک و با تهویه عالی نگهداری شود.

  • این ماده برای انسان خطرناک است. بنابراین هنگام کار با آن باید از لباس های ایمنی مانند دستکش، عینک، ماسک و لباس های عایق استفاده کرد.

  • در صورت تماس آن با پوست، استنشاق یا بلع، حتما به پزشک مراجعه کنید.