کرج چهار راه مصباح 02632209749

پترورزین (هیدروکربن رزین)

خرید و فروش انواع پترورزین شامل پترورزین C9 و پترورزین C5 در بازرگانی نامور

بازرگانی نامور وارد کننده مواد اولیه رنگ رزین و چسب در ایران

اطلاعات تماس :

09121763663 - 09121844692 - 02632209749

با پترورزین، خواص و ویژگی های آن بیشتر آشنا شویم

پترورزین

پترورزین یا رزین نفتی یکی از مواد پلیمری بسیار مهم و تاثیر گذار در صنایع مختلف است. این ماده که به آن رزین هیدروکربن نیز گفته می شود، ترکیبی از مشتقات مونومرهای هیدروکربنی الفینی خطی و حلقوی و وینیل آروماتیک است. تفاوت ترکیبات هنگام ساخت این ماده، انواع مختلف از جمله پترورزین c9 و پترورزین c5 را به وجود آورده است. چرا که در ساخت آن ها از سه دسته هیدروکربن به نام های رزین های آلیفاتیک c5، رزین های آلیفاتیک حلقوی و رزین های آروماتیک c9 استفاده می شود.

این ماده معمولا به شکل گرانول جامد، شیری، سفید و زرد یافت می شود که رنگ آن ها بر اساس تعداد هیدروکربن های آن ها تعیین می شود. از این ماده برای تثبیت حرارت و تنظیم ویسکوزیته یا به عنوان جلا دهنده و براق کننده استفاده می شود. همچنین پترو رزین توانایی ترکیب با سایر رزین ها را نیز دارد.

هنگام استفاده از آن ها باید به کیفیت آن ها بسیار دقت شود. چرا که در حال حاضر نمونه های بی کیفیت آن ها نیز تولید می شود که استفاده از آن ها باعث بیش کیفیت شدن محصولات ساخته شده با آن ها می شود.

آشنایی با نحوه خرید و قیمت بهترین برندهای پترو رزین و همچنین جهت اطلاع از نحوه خرید محصولات دیگر

اطلاعات تماس :

09121763663 - 09121844692 - 02632209749

مهمترین کاربردهای پترورزین در صنایع

در حال حاضر خرید و فروش پترورزین، به منظور استفاده در صنایع مختلف بسیار رواج دارد. این مساله مختص کشور ایران نیست، بلکه در سراسر دنیا از این ماده برای تولیدات مختلف و در کارخانه های بزرگ به عنوان مواد اولیه استفاده می شود. مهمترین کاربردهایی که می توان برای آن بر شمرد عبارت است از:

  • مهمترین کاربرد آن در صنایع تولید رنگ و حلال های آن است. در واقع از پترورزین برای ساخت انواع رنگ از جمله رنگ های ترافیکی، رنگ های روغنی و رنگ های غلیایی استفاده می شود.
  • همچنین از آن برای تولید جوهرهای رنگی، جلا دهنده، براق کننده، روغن های زیرکار و روغن الیاف و محصولاتی مانند پوشش های ضد خوردگی و لاک الکل نیز به کار برده می شود.
  • در تولید انواع چسب مانند چسب کاغذ، چسب های صنعتی، چسب موکت، چسب پی یو، درزگیر، چسب فوری، چسب های اسپری و چسب چوب نیز به میزان زیادی از این ماده شیمیایی استفاده می شود.
  • در تولید انواع رزین نیز از پترو رزین استفاده می شود.

نکات ایمنی پس از خرید پترورزین و استفاده از آن

درست است که پترورزین یک ماده شیمیایی است، اما تاثیرات خطرناکی ندارد و سمی و اشتعال پذیر نیست. اما به هر حال باید هنگام استفاده و نگهداری از آن نکاتی را رعایت کرد تا میزان تاثیرات منفی آن به صفر برسد:

  • از بسته های این ماده در جای خشک و خنک و با تهویه درست، بدون وجود جرقه های الکتریکی و گرما و حرارت نگهداری کنید.
  •  دمای محیط برای نگهداری از آن باید حداکثر 35 درجه سانتی گراد و رطوبت باید حداکثر 85 درصد باشد.
  •  هنگام استفاده از آن حتما از دستکش، ماسک، روپوش های عایق و عینک های مخصوص استفاده کنید.
  •  در صورت تماس احتمالی با پوست سریعا پوست را شستشو دهید و در صورت بلع و ایجاد هر گونه مسمومیت به پزشک مراجعه کنید