کرج, بلوار هفت تیر, ساختمان نقشینه 02632762296

سیکلوهگزانون

شماره تماس برای اطلاع از قیمت ها

02632762296
09121763663
09121844692

سیکلوهگزانون چیست و چه خواصی فیزیکی و شیمیایی دارد ؟

سیکلوهگزانون ( CYC ) یکی از مهمترین ترکیبات شیمیایی از خانواده کتون های حلقوی است. این ماده ظاهری مایع، شفاف و بی رنگ است که بویی شبیه نعنا یا استون دارد. این ماده به صورت طبیعی و به مقدار خیلی کمی در نفت وجود دارد. اما به صورت مصنوعی از اکسید شدن سیکلوهگزانول توسط اسید کرومیک به دست می آید.

در حال حاضر برندهای مختلف خارجی و ایرانی دست به تولید این ماده زده اند. هنگام خرید مراقب کیفیت آن باشید چرا که کیفیت آن بر کیفیت محصولاتی که با آن ساخته می شود اثر می گذارد. برای اطلاع از نحوه خرید، آشنایی با بهترین برندها، قیمت سیکلوهگزانون و خرید سایر محصولات مانند دی متیل فرمامید، انواع پترورزین مانند پترورزین c9 و پترورزین c5، استون، اروزیل، پتاس، تیتانیوم دی اکسید، مونو پروپیلن گلیکول، مالئیک انیدرید و پلی وینیل الکل می توانید با شماره 09121763663 تماس بگیرید و با کارشناسان بازرگانی نامور صحبت کنید.

ویژگی های شیمیایی و فیزیکی

این ماده ویژگی ها و خواص فیزیکی و شیمایی منحصر به فردی دارد. به همین دلیل نیز در حال حاضر خرید و فروش سیکلوهگزانون بسیار پر رونق است و حتی در برخی از مواقع باعث افزایش قیمت آن نیز می شود. مهمترین خصوصیات آن نیز عبارت است از:

 • سیکلوهگزانون خاصیت حلالیت خوبی دارد.

 • دمای ذوب آن منفی 47 و نقطه جوش آن دمای 160 درجه سانتی گراد است.

 • این ماده قابل اشتعال است.

 • به راحتی در مشتقات نفتی مانند استون، بنزین، اتیل اتر، اتانول و سایر حلال های ارگانیک حل می شود. در مقابل خاصیت حل شوندگی در آب را ندارد.

 

سیکلوهگزانون سیکلوهگزانون

 

کاربردهای سیکلوهگزانون در صنایع مختلف

در حال حاضر از سیکلوهگزانون در صنایع مختلف از جمله صنعت داروسازی، ساخت محصولات کشاورزی و ساخت مواد پلاستیکی استفاده می شود. مهمترین کاربردهای آن ها نیز عبارت است از:

 • این ماده به دلیل داشتن خصوصیت حلال دو طرفه، سمیت کم و نرخ تبخیر کم در صنعت رنگسازی و ساخت جوهرهای چاپ به کار برده می شود.
 • در ساخت انواع چسب نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به طوری که برخی از چسب های تولید شده با آن، به چسب سیکلوهگزانون معروف هستند.
 • در تولید رزین های مصنوعی، رزین مصنوعی به خصوص رزین وینیل نیز به کار برده می شوند.

نکات ایمنی مهم پس از خرید سیکلوهگزانون و زمان استفاده از آن

سیکلوهگزانون یکی از ترکیبات خطرناک برای سلامت انسان و جانداران است. بنابراین تماس بیش از اندازه با آن می تواند خطراتی را برای ما به همراه داشته باشد. رعایت نکات ایمنی زیر از بروز این خطرات جلوگیری می کند.

 • از آنجایی که این ماده قابل اشتعال است باید دور از گرما و حرارت از آن نگهداری کنید.
 • مکانی نگهداری آن باید خشک و خنک و به دور از مواجهه به جرقه های احتمالی و دارای تهویه مناسب باشد.
 • سیکلوهگزانون یک ماده سمی برای انسان به حساب می آید و به سرعت از طریق پوست و تنفس وارد چشم می شود و مشکلاتی مانند حساسیت های شدید پوستی، مسمومیت، سر درد و تهوع را به همراه داشته و به کلیه و کبد نیز آسیب می رساند. بنابراین هنگام استفاده از آن از عینک، دستکش، لباس و ماسک مخصوص استفاده کنید.
 • در صورت هر گونه تماس، بلع و استنشاق این ماده، به سرعت محل را شتشو داده و به بیمارستان مراجعه کنید.